“Şampiyonluk Hayalimiz değil, amacımızdır.” Sloganıyla tamamı Yalıkavak’ta yaşayan genç kızların bir araya gelmesiyle kurulan Yalıkavakspor Hentbol Takımı, kendi evinde rakibini güçlü rakibini ağırladı.

2017-2018 Sezonu Hentbol Kadınlar 1.Lig 7’nci hafta mücadelesi için Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda Bursagücü Gençlik Spor ile karşılaşan Yalıkavakspor Hentbol Takımı, maça hızlı başladı. maç boyunca sayı avantajını hep koruyan Denizin Kızları, maçın ilk yarısını 13-11 önde tamamladı.

Maçın ikinci yarısında da üstünlüğünü koruyan Denizin Kızları, Bursa Gelişimin mücadeleci oyunu karşısında zaman zaman sayı farkının azalması taraftarlara heyecan yaratmış olsa da, Yalıkavakspor’un mücadeleci ve hırslı oyunu, sayı farkını korumaya yetti. Maçın son düdüğünde sahadan 29-24 galip ayrılan Yalıkavak Spor Kulübü, maçın sonunda maç boyunca desteği bir an olsun kesmeyen taraftarına giderek teşekkür etti.

Denizin kızları, bir sonraki karşılaşmalarını 19 KASIM 2017 PAZAR günü Kastamonu’da Kastamonu Artsam Koleji Sk ile gerçekleştirecek.

© Telif Hakkı - Yalıkavak Spor Kulübü