Kulübümüz, 19.10.1987 yılında Yalıkavak Belediyesi Spor kulübü adıyla bölgede yaşayan gençlerin spora yönlendirilmesini sağlamak amacıyla Yalıkavak Belediyesi’nin destekleriyle kurulmuştur. 2014 yılında belde belediyesinin kapanmasıyla Yalıkavak Spor Kulübü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Yalıkavak Spor Kulübü, futbol ve hentbol branşlarında 100 sporcuya hizmet vermektedir. “Denizin kızları” olarak tanıdığımız hentbol takımımızla yolculuğumuz, 2008 yılında, Yalıkavak’ta, tamamı beldede yaşayan sporcularımızla başladı. 2016-2017 sezonunda  1. Lig’deki mücadelemizin yanı sıra Türkiye Kupası yolunda çeyrek finale yükselerek Muğla’yı hentbol liglerinde temsil eden tek bayanlar takımı olduk. 10-12 yaş kız çocuklarından oluşan hentbol takımımızla alt yapı faaliyetleri kapsamında miniklerde 2 kez Türkiye şampiyonu olduk.

Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde 2 kez Türkiye ikincisi olduk. 8 sporcumuz Milli takıma çağrıldı, bir sporcumuz  Plaj A Milli Takımında oynamaya başladı. Başarılarımız yerel ve ulusal basında da geniş yer buldu.

Branşlarına göre:

Hentbolda

A takımda 16 lisanslı,

Yıldızlar Kategorisinde 20 lisanslı,

Minikler Kategorisinde 24 lisanslı,

Futbolda

Genç Kategoride U11, U12, U13, U14 olmak üzere 40 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.

© Telif Hakkı - Yalıkavak Spor Kulübü