YALIKAVAK’TAN MİLLİ TAKIMA YILDIZ YAĞMURU

Geçtiğimiz haftalarda yapılan ve Yalıkavak Spor Kulübü sporcularının Bodrum’u gururlandıran sonuçlar aldığı Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından düzenlenen 2018-2019 Sezonu Kadınlar Süper Gençler Ligi Müsabakalarının ilk etabının ardından Denizin Genç Kızları’ndan 4 tanesi, milli takım kadrosuna seçildi.

Gurup lideri olarak tamamlanan ilk etap maçlarında gösterdikleri üstün performans ve mücadeleleri ile göz dolduran Yalıkavak Spor Kulübü Hentbol Genç Takımının 4 oyuncusu geçtiğimiz gün başlayan Genç Milli Kadın Hentbol Takımı kamp kadrosuna seçildiler.

Hatice Işık, Gülcan Tügel ve Ayşenaz Yavuz’un Genç Milli, Yağmur Güzleyen’in de Yıldız Milli takımlarına seçilmesi ile Yalıkavak Spor Kulübü Yönetimi olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade eden yönetim kurulu başkanı Mehmet Esen, 28 aralık tarihine kadar devam edecek olan milli takım kamplarındaki sporcularına başarılar diledi.

Tüm oyuncularının milli takımda oynayacak kapasitede olduğunu belirten başkan Mehmet Esen, her sene Yalıkavak Spor Kulübü Hentbolcularının milli takım kamplarına seçildiklerini hatırlatarak, “Biz oldukça güçlü bir takım olarak, bu sene çıktığımız süper lige uyum sağladık. Buna genç takımımız da dahil. Her geçen sene daha da güçleneceğizç Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizi destekleyen sponsorlarımız, taraftarlarımız ve tüm Bodrum Sporseverlerine teşekkür ediyorum. Bizler Bodrum’un gücü ile ilerliyoruz. Kızlarımızı desteklemeniz her açıdan çok önemli.” Dedi.

Hüsnü Kemal Durak’ın baş antrenörü olduğu ve 24 Aralık’ta Ankara’da başlayan Türkiye Genç Milli Kadın Hentbol Takımı Kampı 28 Aralık tarihinde sona erecek.