GÜÇLÜ RAKİBİNİ SON SANİYEDE ELİNDEN KAÇIRDI

Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, sahalarda taraftarını coşturuyor. “Şampiyonluk Hayalimiz değil, amacımızdır.” Sloganıyla tamamı Yalıkavak’ta yaşayan genç kızların bir araya gelmesiyle kurulan hentbol takımı, 2017-2018 Sezonu Hentbol Kadınlar 1.Lig 19. Hafta mücadelesi kapsamında Samsun Gençlik Spor Kulübü ile Karşılaştı.

Ligin 3. sırasında yer alan rakibi ile girdiği kıyasıya mücadelede Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nu dolduran taraftarlarına heyecanlı anlar yaşatan Denizin Kızları, maçın ilk yarısında 15-20 mağlup olarak soyunma odasına gitti.

Maçın ikinci yarısına rahat çıkan güçlü rakibine daha çok atak geliştiren Yalıkavakspor Hentbolcu kızları, Kalede Berna’nın devleşmesiyle rakibe kalesinde geçit vermedi. Son transfer Yannick’in golleriyle aradaki farkı kapatan Denizin Kızları, 27 -27 beraberliği uzun süre korumaya çalıştı.

Rakibin son dakikaya girildiğinde attığı bir gol ile öne geçmesinin ardından rakip kaleye akın akın saldıran Yalıkavakspor Hentbol takımı, şutunun kaleciden dönesi üzerine rakibinin geliştirdiği bir atakla savunmasız kalan kalesinde son saniyede bir gol daha gördü.

Maçta seyircisine büyük heyecan yaşatan ve her iki devrede de taraftarının coşkusuyla sahada fırtına gibi esen Denizin Kızları, ligde 3. sırada bulunan güçlü rakibine 27-29 mağlup oldu. İki maç eksikle Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Lginde Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavakspor Hentbol Takımı, 13 Mart 2018 günü saat 18.00’de erteleme maçını oynadıktan sonra, 20. hafta mücadelesini 18 Mart 2018 tarihinde Bursa’da Bursagücü Gençlik Spor Kulübü ile gerçekleştirecek.